İyi İnsan

İyi İnsan 
İnsan içinde din geçen cümlelerden neden ürker ki,korkar ki ya da gereksiz mi görür. Din gereksiz midir? Tüm dinler iyi insanı ortaya çıkarmak,insanı iyi insan yapmak içindir. İyi insan olmak için çalışıp çabalamak,kendimizi ve tüm insanlığı iyiye,doğruya,güzele yöneltmek güzelliklerle dolu bir dünyada insanca yaşamayı sağlayacaktır.
İyi insan diğer insanları sever,dünyayı güzelleştirir. Kimsenin hakkını yemez,ahını almaz. İyi insan diğer insanlardan çalmaz,acısına sebep olmaz. İyi insan sebep olduğu olumsuzlukların telafisine çalışır. Kul hakkı yiyen,insanların ahını alan,insanlara acı çektiren gün gelir bunun karşılığını görür. İşte öyle bir durumdur ki; acı çeken insan,hakkı yenen insanken iyi insan; bir de hak yiyen,acı veren insanın içine düştüğü acz ve kötü durumuna da üzülen yine iyi insandır. Ah eden insan acı çekmiş olandır,üzülen de yine o olmaktadır. Çünkü üzüntü hisleri ondadır.
O halde iyi insan olalım,insanı iyi insan yapalım,kendimizin ve tüm insanlığın iyi olması,dünyanın güzellikler içinde olması için çalışalım.İnsanları üzmekten kaçınalım,rızkını çalmayalım,hakkını yemeyelim, hiç kimseye acı çektirmeyelim. Mehmet KATAR
13.07.2013
(Resim http://ashu07papan.blogspot.com/2011_02_01_archive.html)

 

 

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !