Embed

Marka Doğulur Etiket Yapıştırılır

 

             Marka Doğulur Etiket Yapıştırılır

              Marka içten,özden gelir,o şeyin nereden geldiği,nasıl oluştuğu,nasıl geliştiği ile ilgilidir.Etiket ise o şeyin ne olarak görüldüğüdür,o şeye yapıştırılır. Yani etiket yapıştıranın onu görüşüyle,onda ne gördüğüyle ilgilidir. Dolayısıyla etiket o şeyin değil,yapıştıranın ne olduğu,nereden geldiği,nasıl geliştiği ile ilgilidir.

             Marka dünyalar yaratır,etiket ise o dünyanın görünüşüdür. Dünya görüşünün ne olduğu burada devreye girer.Dünya görüşünün oluşmasında bilgi,görgü,eğitim,tecrübe yer tutar.Dünya görüşü geniş olanlar çok şey görürler,bakış açıları gelişmiştir,gördüklerini farklı yönlerden değerlendirebilirler.Dünya görüşü dar olanlar kısıtlı görürler,çok yönlü değerlendirmelerde buılunamazlar,sahip olduklarının izin verdiğince ve izin verdiğini görürler;kendilerini geliştirmek için uğraşırlarsa ne mutlu onlara...Bir de dünya görüşü olmayanlar  vardır.Onlar bilgi,görgü,tecrübe ve eğitimden yoksun kalmışlardır,yönlendirmelerle giderler;onlar bir şey kazandırmazlar dünyaya ; sadece geçinirler diğer insanlardan,bakış açısı falan aramak fantezidir onlarda.Aydınlar onlar için uğraşmazlarsa yapılacak da bir şey yoktur,kendine aydınlardan bunu beklemek ise ayrı bir fantezidir.

            Marka kendi bir şeydir. Etiket ise kişinin görmek istediğidir. Marka elde etmiştir,sahiptir,O’dur. Özellikler  kendine aittir. Etiket ise yapıştıran kişinin,görmüşlüğü görmemişliği,kompleksleri,takıntıları, kendini geliştirmişliği,aileden aldığı eğitim,okuldan aldığı eğitim ile ilgilidir.ÖĞRENİM (!) ise ayrı bir şeydir… Dolayısıyla marka olmak değerli olandır. Etiket ise önüne gelene göre değişir. MARKA değişmeyen kişiliktir ,ETİKET kişiliklere bağlı olarak değişendir … Tüm insanlara ETİKETÇİ olmamayı,MARKA olmayı dilerim…14.12.2012 Mehmet KATAR

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !