Embed

MEKTUPNAME

 

             MEKTUPNAME

              Ey O ve O’nun Çocukları…

              Sizler benim birincil kişilerim değilsiniz. O ve O’nun Çocukları olarak kaldığınız sürece benim ikincil kişilerim bile olamamış olursunuz. Benim ikincil kişilerim son derece saygındır, saygıdeğerdir; zaten benim ikincil kişilerim olmaları da bundan ötürüdür. Duydum ki benim hakkımda ya da başkaları hakkında sağda solda, ileri geri konuşurmuşsunuz. Sizler kim oluyorsunuz, bu hakkı ve bu gücü nerden alıyorsunuz? Allah mı oldunuz da her şeyi bilip görüp değerlendirip diğer insanları yargılıyorsunuz? Benim içime mi girdiniz de benim gözümden görüp değerlendirip konuşuyorsunuz? İçinize mi girdim ki sizin gözünüzden hayatı görebileyim? İçinize mi  girdim ki, bir zarar mı verdim ki size?

              Neyi kaldıramıyorsunuz? İnsan sadece mekanik bir yaratık değil. İnsan aynı zamanda duygusal bir yaratık. Duygunun  başlıcası da SEVGİ. İçinizde sevgi olmadığı sürece kaldıramazsınız. İçinizde sevgi var ise kaldırırsınız. Ben siz değilim sizin geçmişinizi, yaşamınızı bilmem. Naçizane uzaktan görürüm. Allah değilim, Allah’a şirk koşup yargılayamam sizleri ve hiç kimseyi. Ben sadece bir insanım, sizleri görüp sizlerin yaşamınızdan dersler alırım ve kendi yaşamıma uygularım. Yeri gelir Facebooklarda beğendiler, yorumlar yaparsınız Şems’e, Mevlana’ya, Yunus’a ,ya da Osho’ya, Durkheim’e, Konfüçyüs’e vs; tweetler atarsınız Twitter’larda bu kişilerden, retweetlersiniz de hala mı sevgi ve insanlık öğrenmezsiniz. Ben siz değilim, geçmişinizdeki hatalarınızın, yanlışlarınızın, yemiş olduğunuz kazıkların cinsini bilemem; bu kazıkların sizde sebep olduğu ve sizi sağa sola saldırtan geçmişinizin silgisi ben olamam; insanların ilgisini benim üzerime çekerek, geçmişinizdeki ve bugününüzdeki yanlışlarınızı ve hatalarınızı kapatamazsınız. Halihazırdaki ruh halinizin sebebi de ben değilim, bunun sebebi  geçmişinizdekiler ve şu anda yanıbaşınızda olan kişiliksizlerdir. Bu kişilerin üzerlerine gidin benim değil. Sizi mutlu edemeyen başkalarının üzerine saldırtan; insan olamamış, yanlışlarla, haksızlıklarla, hak yiyerek bu günlere gelmiş bu kişiliksizlerdir.

             Siz de insan olun ve bu oyunlara ,toplumun yanlışlarına kapılıp insanlığınızı yitirmeyin; yanlış yapmayın, haksızlık yapmayın, hak yemeyin; toplumun çirkin yönlerine uymayın; güzelliklerini görün, güzelliklerine uyun; SEVGİ dolu olun, İNSAN OLUN …

             Hayattaki en güzel şeyler ,en tatlı şeyler, en güldürücü şeyler sizin olsun, sizi bulsun.

             Hep mutlu olun…06.01.2013

                                                                                                               El Habip Kel Tabip

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !